Офіційно

Передвиборна програма

Ми, громадяни України, хочемо бути вільними, мати високий рівень добробуту та європейські стандарти життя. Держава зобов’язана забезпечити конституційні права громадян, але для цього треба багато що змінити в існуючій політичній системі.

По-перше, необхідно провести конституційну реформу, з метою забезпечення подальшого розвитку парламентсько-президентської форми правління, і недопущення формування умов узурпації влади;

По-друге, необхідно забезпечити повне перезавантаження влади. До органів влади, які втратили довіру людей, мають бути проведені дочасні вибори. Державні службовці всіх рівнів та керівники місцевого самоврядування і їх структурних підрозділів, які забезпечували можливість існування злочинного режиму Януковича повинні бути звільнені зі своїх посад. У м.Запоріжжі повинні бути названі та притягненні до відповідальності всі причетні до пограбування міської громади, бюджету міста та комунальних підприємств у 2010-2013 р.р.

По-третє, має відбутися децентралізація влади. Громади на місцях повинні отримати більше прав і фінансів на реалізацію повноважень. Обласні та районні адміністрації необхідно ліквідувати, а функції виконавчої влади в регіонах передати виконавчим комітетам, сформованими обласними та районними радами. Повинна бути врахована специфіка кожного регіону, особливо у мовно-культурній сфері та в закладах освіти всіх рівнів. Але при цьому Україна залишається унітарною, соборною державою, де державна мова – українська.

Особливих зусиль держави та суспільства потребує захист прав і свобод громадян України в окупованому Криму та в Донецькій і Луганській областях, які зазнали агресії з боку Російської Федерації. Україна ніколи не визнає анексії Криму.

Широкі реформи у політичній системі повинні бути поєднанні з подальшим розвитком ЗМІ. Структуру власності ЗМІ необхідно зробити прозорою. Створення суспільного телебачення є першочерговим завданням.

Держава повинна захищати свій інформаційний простір, протидіяти антиукраїнській пропаганді.

Окрему і особливу увагу потребує проблематика збереження та розвитку реального сектору економіки. Це питання є надзвичайно гострим і актуальним для всієї України, але особливо для м.Запоріжжя. Необхідно створити законодавчі умови для підвищення конкурентоздатності та модернізації вітчизняних промислових підприємств, аграрного сектору економіки.

Україна, як держава, та її народ прагнуть досягти верховенства права та справедливості. Пріоритетними завданнями на цьому шляху сьогодні є:

  • антикорупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових і митних органів; встановлення публічного контролю за призначенням та діяльністю суддів і створення системи їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади;
  • формування професійного корпусу державних службовців, їх соціальний захист та посилення відповідальності;
  • усвідомлення, що пропонувати та давати хабар – це так само аморально, як його вимагати та брати. Утвердження нетерпимості як свого роду національної ідеї.

Вважаємо, що необхідно активно і послідовно реформувати армію, органи державної безпеки. Треба оточити армію та всі структури національної безпеки постійною увагою держави, суспільства і бізнесу. Реанімувати та фінансувати вітчизняний ВПК. Повернути контроль за перебігом всіх процесів у сфері енергетичного забезпечення та енергетичної безпеки державі.

Потребують законодавчого підтвердження напрацювання експертного співтовариства щодо реальних реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту. Ігнорування гуманітарних проблем злочинною владою Януковича призвело до тяжких і негативних наслідків.

Головне – це об’єднання зусиль суспільства і держави заради національного розвитку.